Mazā Jugla ir salīdzinoši maza, šaura upe ar mainīgu tecējumu. Upe ir 119 kilometrus gara un ietek Lielajā Juglā. Mazā Jugla ir ļoti līkumaina, ar daudzām krācēm un vairākiem aizsprostiem, tāpēc Mazo Juglu ir ļoti iecienījuši ūdens tūristi, kuru kaislība ir ūdens izklaides un aktīvā atpūta.

Vasarā šis posms ir vairāk piemērots tiem, kam patīk pārvarēt dažādas grūtības, jo upē būs daudz laukakmeņu, daudz kritušu koku, kā arī bebru aizsprostu. Tā kā vietām upe ir sekla, lai izvēlētos maršrutam piemērotāko laivu, konsultējieties ar laivu nomas uzņēmuma Eventum.lv darbiniekiem. Mēs atbildēsim uz visiem jautājumiem, kā arī ieteiksim labāko risinājumu katrai situācijai. 

Maršruta garums ir, aptuveni, 17 kilometri. Pavasarī šo distanci var mērot vienā dienā, taču vasarā maršrutu var sadalīt divās dienās, lai braucienu izvērstu par ilgāku piedzīvojumu.

Sākuma punkts var būt Suntaži, beigu punkts var būt Turkalne –  tas būs mērens vienas dienas brauciens, kura laikā izdzīvosiet krāšņo dabu, taču noteikti arī paspēsiet apmierināt kāri pēc aktīvās atpūtas. Upes krastos ir daudz kempingu, tā kā mēs palīdzēsim jums organizēt nakšņošanu, kā arī piegādāsim kajakus uz jūsu maršruta sākuma punktu. Upe nes savus ūdeņus no iztekas līdz ietekai, un dzīve ūdenī un krastos rit pilnā sparā. Garlaicīgi nebūs nevienam!

Suntažos, pēc dzelzceļa tilta, ir aizsprosts, kas ir, apmēram, 1.5 metrus augsts, gandrīz vertikāls. Turpinājumā upe kļūst lēnāka un krastos parādās smilšakmens atsegumi. Turkalnē upe ir ar nelielām, lokālām krācītēm un divu aizsprostu paliekām. Pēc Tīnūžiem ir viens aizsprosts, apmēram, 1.5 metrus augsts, tāpēc braucams tas ir tikai palos, jo liela daļa ūdens tiek novadīta pa kanālu uz HES. Uz upes ir izbūvēta Dobelnieku HES, taču agrāk uz upes bija arī Augstpriedes HES –  no tās vairs palikušas tikai drupas un krāces.

Upes posms no Avotiem līdz tās satekai ar Lielo Juglu palu laikā ir brīvi izbraucams. Zema ūdens līmeņa laikā pirms Dzelzceļa tilta upe ir sekla un laivu var nākties stumt, bet zem tilta Līčos ir betona pakāpiens ar kritumu līdz 1 metram, un, ja nevēlaties riskēt, laivu pirms tilta nāksies izvilkt un nest pāri ceļam.